Stratocaching

Stratocaching je originální nápad občanského sdružení Žádná věda, který spočívá v kombinaci vypuštění stratosférického balónu s geolokační hrou. Z gondoly balónu (tzv. Dropionu) se ve výšce 30 kilometrů vysypou létající kapsle (tzv. Stratocache), po nichž pátrají registrovaní hráči s pomocí GPS navigace.

Stratocaching vznikl díky podpoře agentury Taktiq, která zajistila spojení s partnery, komunikaci i plynulou spolupráci s technologickým magazínem Technet.cz. První let v listopadu 2013 měl neobvyklý úspěch – do hry se přihlásilo více než 13.300 účastníků a 220.000 diváků sledovalo přímý přenos na stránce iDnes.cz. Projekt získal ocenění Křišťálová lupa a nominaci na Novinářskou cenu pro šéfredaktora Jana Kužníka z Technetu. Hlavním partnerem akce byla společnost ESET, projekt podpořily vedle našich klientů Axis a BASF také další značky, Nano Energies a Citroen.

www.stratocaching.cz

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies