Stratocaching

Stratocaching je experimentální projekt občanského sdružení Žádná věda, který spočívá v kombinaci vypuštění stratosférického balónu s geocachingem. Z gondoly balónu (tzv. Dropionu) se ve výšce 30 kilometrů vysypou létající kapsle (tzv. Stratocache), po nichž pátrají registrovaní hráči s pomocí GPS navigace.

Stratocaching vznikl díky podpoře agentury Taktiq, která zajistila spojení s partnery, komunikaci i plynulou spolupráci s technologickým magazínem Technet.cz. První let v listopadu 2013 měl neobvyklý úspěch – do hry se přihlásilo tisíce účastníků a 220.000 diváků sledovalo přímý přenos na stránce iDnes.cz. Projekt získal ocenění Křišťálová lupa, Českou cenu za PR (nejlepší event) a nominaci na Novinářskou cenu pro šéfredaktora Jana Kužníka z Technetu. Hlavním partnerem akce byla společnost ESET.

Druhý let v říjnu 2014 proběhl s hlavním partnerstvím kariérního portálu Jobs.cz. Novinkou byla kromě vylepšeného designu celé sestavy i mobilní aplikace, s jejíž pomocí se 10.800 registrovaných hráčů orientovalo ve hře. Publicitu akci opět zajistilo spojení se serverem Technet.cz, nově pak s Českým rozhlasem a s webem National Geographic Česko. Informace o kameře AXIS, jejíž kvality ověřil let do stratosféry, obletěla celý svět díky globální tiskové zprávě, kterou tato společnost vydala.

www.stratocaching.cz

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies