Role vizuálního obsahu facebookových stránek

Facebook hraje významnou roli v životech většiny světové populace. Měsíční počet aktivních uživatelů této největší světové sociální sítě přesahuje 1 miliardu. Denně tak svým obsahem ovlivňuje doslova masu lidí. Jeho význam si velice dobře uvědomuje řada firem i značek, které zde mají své profily.

Ne vždy ale značky dokáží zákazníka prostřednictvím sociální sítě oslnit. Základem úspěchu je proto kvalitní obsah. U každé značky je ale nutné individuálně posoudit, co pro ni kvalitní obsah znamená. Kvalita se v tomto případě vždy nerovná dlouhým odborným textům nebo hlubokým myšlenkám. Kvalitní je to, co nejlépe odhadne potřeby zákazníka/čtenáře/fanouška. Musíme si dokázat odpovědět na otázku, proč nám lidé dávají „like“. Jedině tak jim dokážeme nabídnout to, co od nás v této oblasti čekají, a tím si je dokážeme udržet. Nezbytné je tedy vždy myslet na hlavní poslání značky a na to, čím se zabývá nebo jaký produkt vyrábí.

Facebook je pro většinu lidí především jistým druhem zábavy. Co zpravidla uděláte po přihlášení? Sjedete si „News Feed“ a jdete po obrázcích. Pokud tedy značka spadá do kategorie lifestyle, jednoznačně by měla vsadit na kvalitní vizuální obsah. Ten by se měl stát základním prvkem, na kterém se pak dá stavět dále. Nicméně je nutné brát v úvahu, že i v tomto směru jsou lidé nároční. Přece jen žijeme v době Instagramu a kvalitních fotoaparátů v chytrých telefonech. Klasická fotka či produktový obrázek nestačí. Samozřejmě může být součástí obsahu, ale jeho hlavní část by měla tvořit vlastní grafická nebo fotografická tvorba připravená na míru značce či produktu. Díky ní si značka tvoří image a může ukázat jak moc je trendy.

Autor příspěvku

Michal Uryč

Michal Uryč

Partner / Account Director+420 603 939 285
  • E-mail
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies