Slow TV je nový mediální žánr. Původní nápad vytvořit živé přenosy reálných scén z běžného života sice vznikl v Norsku, byli jsme to však my, kdo jej přivedl do českého prostředí. A tak můžou diváci už pátým rokem sledovat živé vysílání z letiště Praha, remorkéru nebo mazací tramvaje. Zapomeňte na vysílací čas, hodinky v případě Slow TV hlídat nemusíte. Pořady běží nepřetržitě po dobu od několika hodin až po několik let, svým vlastním tempem a nenapodobitelnou autenticitou. Zpomalte, usaďte se a pozorujte scény z reálného života s námi.

Letiště Praha

Sledujte živě každé přistání

Hnízdo čápů

Jako na dlani

Krmení pro oči

Dobrou chuť
Až 500 000
zhlédnutí měsíčně

7 000+
aktivních fanoušků na Facebooku

10–14
živých přenosů Kontinuálně

Jak se to semlelo?

Mazací tramvaj v Praze. Remorkér RIO 2, brázdící vody Labe mezi Děčínem a Hamburkem. Ptačí krmítko v záchranné stanici. Ranvej na letišti Praha. To jsou některé z divácky úspěšných pořadů Slow TV. Živé přenosy, které lze sledovat nepřetržitě každý den, se zapsaly do srdcí mnoha diváků a přitáhly širokou komunitu fanoušků – současné době je jich jenom na Facebooku přes 7 tisíc! Společně s nimi sledujeme osudy hlavních protagonistů našich přenosů, jako je pár handicapovaných čápů bílých Honzík a Maruška, posádka remorkéru nebo tramvaj Tatra T3, důvěrně nazývaná „Mazačka“.

Záběry Slow TV nejsou prvoplánové. S důrazem na prvotřídní kompozici jsme našli místa, která mají potenciál dalšího vývoje a leckdy nečekaných událostí. Přenosy jsou pod dohledem našeho redakčního týmu, který v reportážích reaguje na aktuální dění a komunikuje s fanoušky. Umístit kameru na neustále se pohybující tramvaj, remorkér či na střechu budovy není nic jednoduchého, základem našeho vysílání je proto kvalitní a odolná technika a spolehlivá streamovací technologie.