Folklorní festival s téměř stoletou tradicí je v Česku jen jeden. Slovácký rok patří k největším událostem tohoto žánru u nás. Stejně jako Olympijské hry se v Kyjově opakuje jen jednou za čtyři roky. XX. ročník se konal v polovině srpna 2019. Téměř 40 pořadů ve 4 dnech a tisíce krojovaných účinkujících z kyjovského Dolňácka přilákaly na slavnosti asi 35 000 návštěvníků. My jsme se postarali nejen o podporu PR a zázemí pro novináře, ale také o spojení tradice a novosti přítomností smart zóny a vybudování a údržbu stanového městečka pro návštěvníky festivalu.

Kyjov

Srdce Moravského Toskánska

XX ročník

Tradice jak řemen
4 200
účinkujících v pořadech

4 000
krojovaných ve slavnostním průvodu

6 000
fanoušků na sociálních sítích

340
výstupů v tradičních médiích

35 000
nadšených návštěvníků

Jak se to semlelo?

Kořeny Taktiqu i některých jeho spolupracovníků najdeme právě v jihomoravském Kyjově. Jak udělat z konzervativní regionální slavnosti s hluboce zakořeněnou tradicí velký festival moderního střihu, aniž by ztratil punc autenticity a vkusu? Takové bylo zadání.

Pomohla nám perfektní znalost místních reálií a zároveň schopnost nadhledu. Připravili jsme komunikační strategii a doplnili koncept festivalu o nové nápady.  Byli jsme celou dobu u toho. Grafický vizuál, stanové městečko, smart zóna, velkoplošný streetart, mediální partnerství, to je jen několik málo střípků, kterými jsme přispěli k úspěchu letošního ročníku. Za dva roky oslaví Slovácký rok rovnou stovku a my budeme opět u toho!