Maker Faire Prague je festival novodobých kutilů, který organizujeme od roku 2018 a odehrává se na Výstavišti Praha. Jedná se o největší českou přehlídku inovací, kreativity a zručnosti. Otevírá se inženýrům, vědcům, řemeslníkům, umělcům, designérům, kutilům i zahradníkům. Je to místo, kde každý může ukázat svůj koníček, vychytávku, „hack“, experiment nebo projekt. Maker Faire Prague 2019 navštívilo 10 000 návštěvníků a přes 200 vystavujících makerů.

Festival kutilů

21. století

Jsi maker?

Tak se přidej!

Šílené a geniální

Zároveň
10 000
návštěvníků

1000
makerů

200
projektů

26
workshop

8
giant workshopů

Jak se to semlelo?

Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Znamená přátelské setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a sdílet své poznatky a zkušenosti. Je to částečně zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery všech generací. Není zaměřený na konkrétní obor a jeho hlavním tématem je tvořivost.

Maker Faire bude pravým prostorem pro děti, dospělé i seniory hledající aktivní zábavu, užitečné dovednosti a nové nápady. Tento globální festival digitálního i analogového, tradičního i technického kutilství pro celou rodinu se poprvé konal v roce 2006 v San Franciscu, kam vloni zamířilo přes 150 000 návštěvníků. V Praze se Maker Faire koná do roku 2018, v loňském roce se na něm prezentovalo přes 200 projektů a navštívilo ho 10 000 návštěvníků.