Kde hledat skutečně ekonomické zprávy?

Všimli jste si? Z českých médií pomalu a jistě vymizely ekonomické zprávy. Tedy mluvíme o klasických ekonomických médiích a o zprávách, které zajímají pouze užší skupinu byznysmenů a lidí kolem nich.

Hospodářské noviny, Lidové noviny, Euro, Ekonom nebo snad E15? Prakticky ani jedno médium nesází na silné B2B zprávy. Důvody jsou dva? Míří na příliš úzkou skupinu čtenářů, což je „tlustým“ médiím nevyplácí. Druhý je ovšem závažný asi ještě více – novináři nejsou k takové práci nuceni a prostě ji neumí.

Neříkáme, který přístup je správný, ale když se podíváte na mediální oblast, tak je na trhu jediné přímočaře byznysové médium – motejlek.com. A světe div se, už to nejspíš i všichni vědí, právě tomuto médiu se daří náramně.

Jeden by čekal, že vydavatelé velkých médií budou chtít tento přístup napodobit, ne-li rovnou zkopírovat. To přece není tak složité.

Podívejme se na poslední top zprávu, tedy ovládnutí O2 skupinou PPF. Můžete se vsadit, že první informaci měl už dávno motejlek.com. V den oznámení transakce to všichni doženou a jednotlivé weby se předhání v nepodstatných detailech. To je lepší počkat pár hodin, až motejlek.com zveřejní detaily, které nikdo nemá.

A proč si pak ráno koupit Hospodářské noviny? My v TAKTIQ to sice uděláme ze zájmu a skoro automaticky, ale nelze si nevšimnout, jak právě dřívější tuzemská byznys jednička kulhá. Škoda. Lepší by bylo mít silné HN i motejlek.com.

Autor příspěvku

Michal Uryč

Michal Uryč

Partner / Account Director+420 603 939 285
  • E-mail
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies