Existuje ideální termín pro tiskovou konferenci?

Pokud chcete něco oznámit novinářům, určitě si kladete otázku, kdy je nejlepší zorganizovat tiskovou konferenci. A pokud pracujete v PR agentuře, tak dříve nebo později budete takovou akci pořádat a klient bude očekávat, že jako odborník nejlépe poradíte, které termíny jsou vhodné a které ne.

Ve světě PR existuje mnoho mýtů a pověr o tom, kdy pořádat tiskové konference. Agentury i různé příručky radí, v jaký den v týdnu organizovat setkání s novináři a jaký den je naprosto nemyslitelný. Mladý nováček v PR agentuře brzy zjistí, že v pondělí nemá nic plánovat, protože novináři mají porady. Ve středu raději také ne, protože jsou uzávěrky. V pátek už tuplem ne, protože to je malá sobota, novináři přece již nepracují. Takže nám z toho vypadne úterý a čtvrtek. Sláva! Máme dva dny a jdeme všechny zvát na naši akci. Ještě nezapomeňme na poučku, že první tiskovou konferenci děláme od desáté ráno, protože novináři jsou lenivci a dlouho ráno vyspávají a odpoledne neděláme později než ve tři hodiny, protože v pět už všichni jdou domů. A chraň Tě ruka páně, kdybys snad chtěl něco vymyslet v létě. To jsou přeci všichni na dovolené.

Realita je tedy taková, že každé úterý a čtvrtek dostává novinář pozvání na 10 různých tiskových konferencí a měl by je vtěsnat do 5hodinového časového úseku mezi 10. hodinou ranní a 15. hodinou odpolední. Samozřejmě vše záleží, s jakými médii komunikujete, ale v segmentu lifestylových médií, to takto chodí.

Co tedy s tím? Není nic jednoduššího, než přestat myslet na poučky a raději se novinářů zeptat, co vyhovuje jim. A světe div se, ono je to vše jinak. Ne všichni spí do deseti hodin, ne všichni mají v pondělí porady, ne všichni jezdí na dva měsíce v létě na dovolenou.  Poslední rok se snažím jít proti proudu, a tak jsme s klienty zorganizovali tiskovou konferenci v pátek v 9 hodin ráno, jinou zasev srpnu, a další v pondělí…. Byly to jedny z nejlepších akcí. Nedávno mi jeden známý novinář povídal o krásné tiskové konferenci v šest večer. A prý byla účast hojná. Pak věřte poučkám.

Autor příspěvku

Michal Uryč

Michal Uryč

Partner / Account Director+420 603 939 285
  • E-mail
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies