Boli sme sa pozrieť na IP kamery ku zdroju

Pre spoločnosť Axis Communications pracujeme už druhý rok a za ten čas som mal možnosť spoznať niekoľko naozaj unikátnych riešení postavených na technológii IP videa. Tento týždeň sme sa s novinármi a partnermi vybrali do Švédska, aby sme navštívili sídlo firmy a pozreli si aj „naživo“ zaujímavé riešenia videodohľadu.

Aj keď poznám myslím „na jedničku“ všetky technológie a nové modely IP kamier Axis z tlačových správ, videí a najrôznejších on-line dokumentov, vyskúšať si všetko na vlastnej koži v nádhernom DEMO centre a vidieť naživo zákulisie, kde sa vyvíjajú a testujú nové produkty je vždy zážitok. Stále ma udivuje, akú obrazovú kvalitu majú mnohé modely bezpečnostných kamier a čudujem sa, prečo sa tie technológie ešte neobjavili aj v klasických „domácich“ kamerách.

Napr. WDR dokáže snímať perfektne obraz aj v silnom protisvetle, kde klasické kamery a fotoaparáty skrátka vidia stále len tiene a taký Lightfinder zas rozpoznáva farby aj v takmer úplnej tme. Mnohé info vám tlačová správa nepovie, takže keď sme sa pristavili pri nových modeloch ako napr. AXIS Q1765-LE, získali sme veľa cenných info priamo od ľudí z vývoja. Vedeli ste napríklad, že najväčším nepriateľom bezpečnostnej kamery je pavúk, ktorý si rád stavia siete priamo pred objektívom?

Videli sme tiež zákulisie vývoja a testovanie kamier v špeciálnych miestnostiach, kde sa skúšajú prototypy budúcich pri rôznom osvetlení kvôli presnej reprodukcii farieb, kryokomory, kde sa testuje odolnosť v najextrémnejších podmienkach  alebo miestnosť s asi stovkou desktop PC, kde sa testujú rôzne operačné systémy a rôzne konfigurácie pre rôzne zariadenia.

Ako dosť dobrý nápad mi prišiel on-line demo room. To je miestnosť kde sa nevypína svetlo a je tam inštalovaných niekoľko modelov kamier a model železnice s vláčikom. Cez klasický internetový browser sa tam môže ktokoľvek pozrieť a vyskúšať si všetky IP kamery v miestnosti. Ostatne, čo vám bude rozprávať, skúste sami na http://www.axis.com/camerademo/.

Po výdatnom obede v miestnej kantíne pre zamestnancov sme sa presunuli do montážnej továrne v Lunde, kde sme mali možnosť vidieť ako sa kompletujú a testujú IP kamery dodávané zákazníkom. Našu návštevu sme ukončili na vlakovej stanici v susednom mestečku Malmö, kde sme mali možnosť nahliadnuť aj do zákulisia. Na stanici majú asi 200 kamier Axis a ďalších 100 monitoruje dlhý tunel, ktorý spája Švédsko s Dánskom a cez ktorý sme už o pár minút cestovali späť na letisko do Kodane.

Nečakaná bodka na konci dňa nás čakala ešte na letisku, kde sme pri odlete zistili, že to je na deň presne 50. Rokov, čo aerolinky zaviedli pravidelné lety Viedeň-Kodaň. Ako poďakovanie sme všetci dostali pri nástupe do lietadla Mozartovu guličku a traja vylosovaní cestujúci dostali na palube namiesto „keksíku“ viedeňský rezeň ;-)

Podstatné pre nás však bolo, že sme mali naozaj jedinečnú možnosť porozprávať sa priamo s ľuďmi z vývoja a vidieť naživo veci, ktoré poznáme len z dostupných on-line materiálov.

Autor příspěvku

Juraj Redeky

Juraj Redeky

Account Director+421 911 478 280
  • E-mail
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies